FranciePočasí ve Franii

DNES:

Aktuální ceny benzínu

  Ceny benzínu ve Francii jsou aktuální k 11.6.2013.

Bezolovnatý 95 oktanů: 1,55 €.
Bezolovnatý 98 oktanů: 1,61 €.
                        Nafta: 1,41 €.
Kreditní karty jsou všeobecně u čerpacích stanic akceptovány. Ve Francii jsou také automatické čerpací stanice, kde je benzín levnější. Tyto čerpací stanice však většinou akceptují pouze platební karty vydané ve Francii.
Z fotoalba

Francie
VILLAGE DES BORIES: Vesnička je opravdu celá postavená jen z kamenů

CHENONCEAU: Zámek Chenonceau stojí z části na řece

ROCAMADOUR: Na skále je pevnost, pod ní historická vesnice

ROCAMADOUR: Uličky středověkého města

STRASBOURG

Více jak 200 dalších fotografií naleznete ve FOTOALBU.

MAPA WEBU
     aneb co zde najdete.     


Partnerské weby

Sametová revoluce
Pardubický kaleidoskop
Klub přátel Pardubicka
Sdružení přátel Pard. kraje
Cestování po Evropě
Cestování po Slovensku
Cestování po Itálii
Diskuse o Francii: Home / Korsika

KORSIKA
Název příspěvku:

                                            
                                       Přiložit obrázek:
                                       Přiložit obrázek:

Strana: 1 2 3

Na korsiku bez pasu?

Napsal(a): RENATA | 2010-05-04 09:59:38 | email

ahoj jedeme v létě na poznávačku po Korsice musíme mít pas nebo stačí občanka?

Reagovat

Re: Na korsiku bez pasu?

Napsal(a): Honza | 2010-05-04 10:06:24 | email

Občanský průkaz skutečně postačuje.
Pokud však jedete s dětmi, které nemají svůj vlastní pas, ale které máte zapsány vpasu, tak pas sakozřejmě potřbujete klvůli identifikaci dětí. Jinak stačí občanka.

Reagovat

Korsika

Napsal(a): Katka | 2010-05-03 13:41:47 | email

Dobrý den,

byli jsme na Korsice v září před 3 lety (od 16.9. 14 dnů), pršelo a bylo zataženo jen první den, zbytek slunečné počasí, teploty 25-27 stupňů, ideální k cestování i ke koupání. A už tam bylo málo turistů. Září doporučuji.

Katka

Reagovat

korzika počasi

Napsal(a): kabatova | 2010-04-30 17:03:14 | email

Dobrý den , jedu v září na korziku, jaké býva počasí v zářína Korzice?

Reagovat

Re: korzika počasi

Napsal(a): Honza | 2010-04-30 23:24:26 | email

V září musí být na Korsice krásně.

Reagovat

paris

Napsal(a): lallalallalalal | 2009-10-02 15:20:56 | email

i love you paris (ˇ) (ˇ) (ˇ) (ˇ) (ˇ) (ˇ) (ˇ) (ˇ) (ˇ) (ˇ) (ˇ)

Reagovat

Počasí Korsika

Napsal(a): Magda | 2009-08-13 18:04:38 | email


Dobrý den !

Chci se zeptat jaké bývá počasí na korsice v září? Chystáme se tam na kola první 2 týdny v září.Díki za odpověď ! M

Reagovat

ubytováni na Korsice - Solenzara

Napsal(a): Věra | 2009-04-05 11:05:53 | email

Pro Treehorna
Ubytováni jsme měli v apartmánu pro 2 - 3. Byl to poměrně velký pokoj s kuchyňským koutem plně vybaveným , velká manželská postel + gauč, koupelna s vanou a WC. Na veliké terase byl gril, jídelní stůl, lehátko a hlavně nádherný pohled na moře. Východy slunce byly jako v pohádce. V přilehlé zahradě byl bazén, tenisové kurty.Ubytování jsme měli zajištěné od CK Campana tour.

Reagovat

Pro Věru - dotaz na ubytování

Napsal(a): Treehorn | 2009-03-29 20:56:47 | email

Věra: Děkuji za odpověď. Ještě jeden dotaz. Zmiňujete: ubytování na týden v apartmanu v Solezaře ( cca 6.000,-Kč). Můžete konkrétně sdělit o jaké ubytování šlo / poskytnout kontakt?

Děkuji

Reagovat

Pro Treehorna - Korsika

Napsal(a): Věra | 2009-03-11 10:19:40 | email

Ad Treehorn:<br><br>Na Korsice jsme byli vždy na začátku května - počasí bylo nádherné, teplo kolem 25, ale zažili jsme i 30st. Zato v noci bylo i 5st., ale dalo se to přežít. Vše bylo krásně rozkvetlé a svěží, což prý na podzim není. Moře bylo chladné , ale dalo se koupat. Některé kempy se teprve otvíraly. Ceny za ubytování byly samozřejmě mnohem nižší než v plné sezoně, ale řekla bych, že jsou o něco vyšší obecně než ve Francii. Jen silnice jsou někdy dost nebezpečné - hodně rozbité a úzké a zvláště v horách se klikatí v ostrých zatáčkách. Někdy mají problém vyhnout se 2 os. auta. Ale Korsika určitě stojí za návštěvu.<br>O trajektu psal Honza - jeli jsem z Janova a cesta trvá 4 hod.

Reagovat

Pro Treehorna - Korsika

Napsal(a): Honza | 2009-03-08 13:39:05 | email

Treehorn: Vůbec se neomlouvejte, protože není důvod. Vůbec přeci nezneužíváte tohoto fóra. Korsika je součást Francie, takže toto téma sem patří. I když přiznávám, že o Korsice na tomto webu vlastně nic nenajdete, což mě již delší dobu mrzí. Pokud by měl někdo zájem doplnit informace na tomto webu o Korsiku, určitě to uvítám. :-)

Ale máte pravdu, že včasnou rezervací se dá ušetřit. Společnost Weco-Travel (www.wecotravel.cz) například měla speciální nabídku jak loni, tak prý i letos, kdy bylo možné zakoupit trajekt na Korsiku a zpět pro dva lidi a auto za 120 Euro. Ale tato nabídka bohužel platila při rezervaci do konce ledna. Takže nyní je již pozdě. Teď tento trajekt přijde na 230 Euro.
To samé se týká ubytování. NApříklad v květnu, v červnu nebo v září je ubytování v kempu o polovinu levnější než v srpnu. Takže pokud pojedete v září i zde ušetříte. :-)

Reagovat

Pro Věru

Napsal(a): Treehorn | 2009-03-08 08:50:20 | email

Ad Věra

Velice děkuji za vstřícnost. V podstatě mne hodně zajímají praktické věci týkající se dopravy a ročního období. Způsob ubytování by odpovídal Vaší druhé cestě - kemp / v autě na divoko.

1) Uvažuji o září, konkrétně cca od 6 - 18.9.2009. To už by měl být nával lidí na útlumu (francouzi v tom termínu již myslím nemají prázdniny). Nicméně mám trochu obavy z nižších teplot vzduchu a vody). nějaké poznatky jsem našel na netu, ale máte nějaké konkrétní zkušenosti?

2) Doprava na Korsiku. Již jsem něco nastudoval, takže vím, že je to významná položka do rozpočtu (bohužel). Jak se dají tyto náklady minimalizovat (různé trasy, roční období, včasná rezervace atd..)?

Předem děkuji za odpověď.

PS. Honzo, omlouvám se za zneužívání fóra pro informace o Korsice. Děkuji za pochopení.

Reagovat

Odpověď Treehornovi - Korsika

Napsal(a): Věra | 2009-03-04 20:15:45 | email

Ad Treehorn

Korsika je nádherná a vřele doporučuji min. 14 dní. projeli jsem celé pobřeží z Bastie do Bastie. Doporučuji co nejdříve zajistit trajekt, protože bývají velké slevy.Je zde celé řada nádherných památek, příroda je krásná. Ale začíná se zde velmi rozrůstat cestovní ruch.
Pokud Vás něco zajímá konkrétně, napiště. Jen o ubytování toho moc nevím. Poprvé jsem měli zajištěné ubytování z Prahy v Solenzara, druhý rok jsem spali v kempech nebo nadivoko v autě a ta volnost se nám moc líbila.
Krásné zážitky

Reagovat

Odpověď Treehornovi

Napsal(a): Honza | 2009-03-03 21:01:50 | email

Treehorn: Zkuste kontaktovat paní Věru Narovcovou (vera.narovec@seznam.cz). Ta má spolu s manželem poměrně důkladně projetou mimo jiné i Korsiku.

Reagovat

Zkušenosti s Korsikou

Napsal(a): Treehorn | 2009-03-02 19:08:16 | email

Přátelé, po skvělé (i díky těmto stránkám!) dovolené ve Francii bych se letos rát "vrhl" na Korsiku. Máte někdo nějaké zkušenosti?

Reagovat

Strana: 1 2 3
    Hledat v diskusním fóru:     

TIP:
Registrace nového uživatele
Registrovaní diskutující mají možnost nechat si zasílat emailová upozornění na nové příspěvky v diskusních fórech. Budete tak vždy vědět, když se zde na webu objeví nová reakce ve zvoleném diskusním fóru.Přihlášení uživatele:
login:
heslo:
Registrovat
MAPA WEBU
     aneb co zde najdete.     


Diskusní fóorum

Poslední příspěvky
v DISKUSNÍM FÓRU:

Diskusní fórum o Francii
Bez názvu
Pumpier - 2014-05-29 19:42:08

Trajekty zajišťují např.Čedok Orbis vše se najde na internetu např. adr,trajekt.cz, trajekty.com, trajekty Corsika ..) Na Korsiku zajišťují společnosti Corsica Ferries a Mobyline a to z Janova, Livorna nebo z Toulonu. Ceny se pohybují dle třídy, sezony a doby odjezdu. Většinou před víkendem jsou dražší a uprostřed týdne menší na internetu si vyžádejte Corsica Ferries nebo Mobyline.fr .Kempovat v přírodě se dá v horách ale turisticky zajímavých lokalitách je to problém (daleko od atraktivních lokalit). Navíc je všude přísný zákaz rozdělávání ohně a hrozí vysoké pokuty a vězení.Doporučuji koncem srpna. Tak od 23.8, končí hlavní sezona a ceny jsou skoro poloviční, teplota pro našince akorát a volné suprové pláže. Pokud přistanete v Bastiji doporučuji Cap corse a pak jet západní pobřeží až do Bonifacia. Je dobré si pořídit průvodce a mapu. V září najdete i pláže , kde es dá přespat..

Téma: Korsika
-----------------------------------------------------
Bez názvu
Jana - 2014-05-29 13:40:10

Ahoj,
chtěla jsem se jen zeptat, zda ti někdo odpověděl jak je to s kempy- zda je nutné si je rezervovat nebo ne...Chceme jet (jen 2 lidi) autem, spát v autě, eventuelně ve stanu. Kde jste kupovali trajekt? a na kolik vás vyšel, jestli se můžu zeptat. Chceme jet taky asi přelom 7/8. nebo koncem 8...Díky, Janča :-)

Téma: Korsika
-----------------------------------------------------
mýtné
Aleš - 2014-05-25 08:24:20

Dobrý den chtěl jsem se zeptat kolik zaplatím za dodávku do 3,5t z Grenoblu do Belfordu spíše na německé hranice mulhause

Téma: Mýtné
-----------------------------------------------------
Ubytování a výlety v Arles a okolí
Pumpier - 2014-05-23 13:28:58

Nevím na kolik dní tam jedete,ale tam do těchto míst se dá jezdit pořád.Já bych začal horou Mout Ventoux ( kultovní hora cyklistů) pak bych se přesunul do Chatau Neff du Papp (papežské víno) poblíž je kaskádovitá řeka - vynikající koupačka(možnost přespat v přírodě), potom bych dal Avignon a než by jste přijeli do Avignonu,tak bych prozkoumal rajon Vaucluse ( Gordes poblíž klášter kde pěstují levanduli), okrové doly ,Sadeho hrad , nejhlubší a nejvydatnější pramen v Evropě - Fontai de Vaucluse.Po njávštěvě Avignonu nezapomeňte navštívit Pont de Gard - zde se dá taky přespat v přírodě) V okolí Arles je dobré jíti po stopách Vincenta Van Gogha - Remy,Les Baux de Provance.. Po návštěvě Nimes jsou vynikající pláže Le Grau de Roi -Port Camargue největší přístav jachet v Evropě poblíž je pevnost Aigues - Mortes a doporučuji prohlídku výrobnu soli, Camarští koně a plameňáci. Nedoporučuji Stes Maries de la Mer kultovní místo cikánů (zloději!!)Naopak doporučuji město Montpellier.V Camarkách jsou komáři

Téma: Tipy
-----------------------------------------------------
Ubytování a výlety v Arles a okolí
Míša - 2014-05-20 13:34:00

Ahoj,

v létě se chystáme s přáteli do jižní Francie - chceme se podívat do měst Arles, Avignon, Nimes a k moři. Nemáte někdo, prosím, nějaké tipy na ubytování v okolí těchto měst? A tipy na nějaké speicální místa k vidění? Chtěli bychom si půjčit i kola a udělat nějaký výlet na kole po okolí.

Děkuji za jakýkoli tip :) Míša

Téma: Tipy
-----------------------------------------------------
Korsika - kempy v červenci a v srpnu
Jana - 2014-05-19 09:31:22

ahoj máme koupený trajekt na Korsiku v termínu od půlky července do prvního týdnu v srpnu. Jak je to s obsazeností kempů? Je potřeba si místo předem rezervovat? nebo bývají volné? Potřebujeme místo na dva střední stany protože jsme 7 členná rodina :-)
Díky
Jana

Téma: Korsika
-----------------------------------------------------
Bez názvu
Anonym - 2014-05-15 13:20:32

Před 3 roky jsem měl SPZ bez pruhu a nic. Kontrolované hranice (pouze bleskově) jsou mezi Švýcarskem a Francií. Pro průjezd Švícarskem doporučuji dálniční známku ( okolo 900 Kč nebo koupit použitou - není na konkrétní auto DZ jsou pouze celoroční). pokud pojedete Německo (Mulhaus) - Francie tak tam kontrola není. pokud se jezdí na sever Provance tak se jede , Rakousko, Itálie. Když se jede přes Německo tak se ušetří na dálnici. Před 2 lety v povinné výbavě byl měřič alkoholu, jelikož ho mám tak nesleduji jestli to pořád platí. Doporučuji 1. variantu přes Grenoble Rout de Napoleon ta vede do Nice - bez poplatku.

Téma: Autem
-----------------------------------------------------

Přidejte svůj příspěvek do DISKUSNÍHO FÓRA!Hledat v diskusním fóru


    Hledat v diskusním fóru:     Hledat na webu


    Hledat na francie.iipardubice.cz :


Webové kamery

Metz, katedrála Saint Etienne:

SAINT MALO:


sitemap.xml

Své dotazy a připomínky adresujte na francie@iipardubice.cz